Mężczyzna spacerujący obok panelu słonecznego

 

Low Emissions Scenario 2023

Wyjątkowe spojrzenie na świat energetyki w perspektywie 2050 roku.

  

W transformacji energetycznej stawka jest wyższa niż kiedykolwiek. Osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto do 2050 roku wymaga działań – jeszcze szerzej zakrojonych i szybszych.
 
Scenariusz, opracowany przez analityków i 50 wewnętrznych ekspertów Statkraft w oparciu o rynki energii w 21 krajach, jest optymistyczną i jednocześnie realistyczną oceną globalnych trendów energetycznych do 2050 roku.  
 
Po raz pierwszy w raporcie przedstawione zostały dwa dodatkowe scenariusze: rywalizacja czystych technologii w kierunku net zero i opóźniona transformacja.

Zdjęcie pudełka z elementami układanki z tamą jako ilustracją

Niskoemisyjna układanka

W Low Emissions Scenario, udana transformacja energetyczna, wymaga podjęcia złożonych i skoordynowanych działań przez różne branże i podmioty. Zobacz jak zdaniem ekspertów należy dopasować elementy tej układanki oraz których z nich może zabraknąć, w każdym z trzech opracowanych przez Statkraft scenariuszy.

Dowiedz się więcej

Mężczyzna ubrany w sprzęt ochronny uśmiechający się do paneli słonecznych w tle

Obalanie mitów na temat energetyki słonecznej

Według Low Emissions Scenario, segment energetyki słonecznej będzie rósł w siłę do 2050 roku. Mimo ogromnego potencjału, także w Polsce, wciąż pojawia się wokół niego wiele mitów. Paolo Pizzorni, kierownik ds. projektów solarnych w Statkraft, obala największe z nich.

Dowiedz się więcej

Michał Smyk, Country Manager Statkraft w Polsce

Statkraft publikuje raport na temat globalnych trendów energetycznych i scenariuszy na 2050

OZE będą wzrastać mimo międzynarodowych zawirowań: Wśród źródeł energii analizowanych w najnowszym raporcie norweskiej firmy, energetyka słoneczna zwycięża we wszystkich scenariuszach. „W Polsce fotowoltaika stanowi już ponad połowę struktury mocy zainstalowanej OZE. Dostępność technologii i warunki prawne pozwalają na jej dalszy rozwój. W Statkraft Poland wykorzystujemy ten trend”, dodaje Michał Smyk, Country Manager Poland w Statkraft.

Dowiedz się więcej