Global flag icon
Global
Albania flag icon
Albania
Brazil flag icon
Brazil
Chile flag icon
Chile
Croatia flag icon
Croatia
Finland flag icon
Finland
France flag icon
France
Germany flag icon
Germany
India flag icon
India
Ireland flag icon
Ireland
Italy flag icon
Italy
Netherlands flag icon
Netherlands
Norway flag icon
Norway
Peru flag icon
Peru
Poland flag icon
Poland
Portugal flag icon
Portugal
Spain flag icon
Spain
Sweden flag icon
Sweden
Türkiye flag icon
Türkiye
United Kingdom flag icon
United Kingdom
United States flag icon
United States

Napędzamy zieloną transformację

Wierzymy, że energia odnawialna może napędzać rozwój każdego przemysłu, każdą firmę, każdą społeczność i każdy dom. Może napędzać postęp.

Energia elektryczna zmieniła ludzkość. Oświetla nasze domy, szkoły, biura. Wprawia w ruch  maszyny. Pozwala nam przechowywać żywność i leki. Dzięki niej możliwy jest Internet i nasze sposoby komunikowania się. Uzależniony jest od niej każdy sektor, od produkcji po opiekę zdrowotną, od edukacji po usługi finansowe. Stanowi ona nieodłączny element naszego sposobu życia, pracy i postępu jako społeczeństwa. Nie wyobrażamy sobie bez niej przyszłości. 

Jednak zużycie i produkcja energii odpowiada za 75% światowej emisji gazów cieplarnianych, a ponad 80% naszej energii nadal wytwarza się z paliw kopalnych. 

To musi się zmienić. 

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię, utrzymać temperaturę naszej planety poniżej punktu krytycznego i wypełnić istniejącą lukę dla prawie miliarda ludzi na świecie, którzy nadal nie mają dostępu do energii elektrycznej, odnawialne źródła energii nie mogą być tylko częścią  rozwiązania, muszą stanowić  rozwiązanie. 

Dobra wiadomość jest taka, że już dziś mogą nim być. Energia odnawialna jest zrównoważona, a teraz także opłacalna. Pracownicy firmy Statkraft na trzech kontynentach (Europa, Ameryka Południowa i Azja) udowodnili to. Jesteśmy zjednoczeni w nakreślaniu tej przyszłości, jak to zawsze robiliśmy w Statkraft, od 125 lat. 

 

 

Jesteś zainteresowany wydzierżawieniem gruntów pod projekty energii odnawialnej?

Dane osobowe

INFORMACJE O TERENIE

Czy działka ma dostęp do drogi publicznej?

Prywatność i zgoda

Nie będzie można przesłać informacji bez zaznaczenia obu pól.